Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania „EDWARD” w Grójcu

Data publikacji 27.09.2019

Grójeccy policjanci włączyli się w europejską akcję pod nazwą EDWARD, czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach (European Day Without A Road Death). Działania mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach oraz zwrócić uwagę na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

Główne przyczyny wypadków drogowych pozostają od lat niezmienne - najczęściej to niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowe zachowania wobec pieszych. Grójeccy policjanci ruchu drogowego, w ramach działań EDWARD prowadzili – wzmożone działania kontrolne.

Mundurowi podczas akcji skontrolowali 45 pojazdów. Ujawnili m. in. 11 przekroczeń prędkości, 2 kierujących korzystało z telefonu podczas jazdy. Wobec kierujących policjanci zastosowali pouczenia, sporządzili wniosek o ukaranie i grzywny w postaci 19 mandatów karnych. Nie odnotowano wypadków dorgowych, natomiast dosżło do 7 kolizji na terenie powiatu grójeckiego. Podczas czynności policjanci ruchu drogowego ujawnili również 43-letniego mieszkańca Warszawy, który kierując hondą na trasie S7 uderzył w bariery i doprowadził do kolicji drogowej. Mężczyzna jechał na podwójnym gazie, badanie wykazało ponad 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Już stracił prawo jazdy, a za swoje czyny odpowie przed sądem.

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze, nie przeceniajmy własnych umiejętności, za kierownicę wsiadajmy trzeźwi. Będąc pieszym uczestnikiem ruchu pamiętajmy o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, rozglądajmy się na drodze i bądźmy widoczni dla zmotoryzowanych. Poziom bezpieczeństwa na drogach zależy od zachowania każdego uczestnika ruchu, dlatego przestrzegajmy obowiązujących przepisów i kierujmy się rozsądkiem.

/AW

Powrót na górę strony