Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie działań „NURD"

Data publikacji 13.09.2019

Wczoraj grójeccy policjanci po raz kolejny przeprowadzili działania „NURD”. Celem działań było podniesienie poziomu bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W czwartek policjanci prowadzili działania na rzecz tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. W działaniach uczesniczyli funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy ujawnili 24 wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami, natomiast 2 przez pieszych. Wobec osób naruszających przepisy mundurowi zastosowali przewidziane prawem środki, w postaci mandatów karnych.

Ponadto tego dnia doszło do dwóch zdarzeń drogowych w Częstoniewie i Warce, w wyniku których dwie osoby trafiły do szpitala. Apelujemy o ostrożność!

Pamiętajmy, że dojeżdżając do przejść dla pieszych powinniśmy zawsze zachować szczególną ostrożność.

Zwracamy się także z apelem do pieszych, aby dokładnie rozglądali się zanim wkroczą na jezdnię nawet na oznakowanych przejściach dla pieszych.

Ważnym jest, aby podczas przekraczania jezdni skupić się na tym co dzieje się wokół nas, a nie np. na pisaniu sms, bądź przeglądaniu portali społecznościowych, niestety takie sytuacje również mają miejsce.

/AW

Powrót na górę strony