Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Warecka policja włączyła się do akcji "Narodowe Czytanie"

Data publikacji 11.09.2019

W sobotę w całej Polsce, pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej odbyła się akcja Narodowe Czytanie. W tym roku Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele Polskie. W powiecie grójeckim Narodowe Czytanie zorganizowane zostało przez Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce. Do akcji włączyła się również warecka policja.

Narodowe Czytanie to zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta RP ogólnopolska akcja publicznej lektury największych polskich dzieł literackich. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Akcji Narodowego Czytania patronuje Para Prezydencka – Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda.

Na terenie powiatu grójeckiego tegoroczne Narodowe Czytanie zorganizowało Muzeum im. Kazimeirza Pułaskiego w Warce. W pięknym otoczeniu przyrody, zasiedli ci, dla których książki, a zwłaszcza literatura piękna stanowią wyjątkową wartość. Wśród czytających polskie nowele nie zabrakło przedstawicielki wareckiej policji. Ogromną radość budzi fakt, że w akcji wzięło udział wiele młodych osób, którzy mimo wszechobecnej informatyzacji, nadal cenią sobie słowo drukowane, zwłaszcza polskich, uznanych autorów.

/AW

  • Narodowe czytanie
  • Narodowe czytanie
  • Narodowe czytanie
  • Narodowe czytanie
  • Narodowe czytanie
  • Narodowe czytanie
Powrót na górę strony