Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi realizują "Plany działań priorytetowych"

Data publikacji 10.09.2019

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu prowadzą działania w oparciu o opracowane plany działań priorytetowych dla swoich rejonów służbowych. Plan działań priorytetowych to narzędzie, które ma poprawić skuteczność współdziałania dzielnicowego z mieszkańcami.

Dzięki informacjom uzyskanym między innymi w oparciu o spotkania, debaty oraz Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa i bieżącą analizę zdarzeń dzielnicowi wychodzą naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa. Dla każdego rejonu dzielnicowego ustalony jest zakres działań priorytetowych, który wynika ze specyfiki rewiru i problemów zgłaszanych przez mieszkańców. Takie plany realizowane są w półrocznych cyklach. Każdy może sprawdzić, co w jego najbliższej okolicy należy do zadań priorytetowych dzielnicowego.

Ponadto dzielnicowi przypominają, że istnieje narzędzie umożliwiające powiadomienie Policji o zagrożeniach występujących w okolicy - to Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Sygnały naniesione na nią policjanci sprawdzają i weryfikują. Te potwierdzone mają dalszy ciąg i konsekwencje. Wiele sygnałów podlega nadal weryfikacji, a patrole kontrolują dane miejsce kilka razy. To narzędzie pozwala na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie oraz przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali, a także rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Wskaż miejsca, w których chcesz częstszych patroli Policji. Warto zaznaczyć, że strona ta nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Sprawny dostęp społeczeństwa do informacji o swoim dzielnicowym ułatwia również aplikacja "Moja Komenda". Wyszukiwanie najbliższych jednostek Policji, prezentacja komend i komisariatów na mapie w całej Polsce, wyszukanie dzielnicowych po adresie oraz po nazwisku czy wytaczanie trasy do wybranej jednostki policji (w trybie on-line) - to tylko niektóre z możliwości, które oferuje nam aplikacja "Moja Komenda".

Dokładne informacje o dzielnicowych powiatu grójeckiego i realizowanych przez nich planach priorytetowych można również znaleźć na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Grójcu www.mazowiecka.policja.gov.pl w zakładce "Twój dzielnicowy"

/AW

  • twój dzielnicowy
  • twój dzielnicowy
  • twój dzielnicowy
Powrót na górę strony