Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

BEZPIECZNY AUTOBUS - Informacja dla organizatorów wycieczek i przewoźników

Data publikacji 09.09.2019

Jednym z punktów bezpiecznej podróży jest sprawdzenie stanu technicznego pojazdu przed wyjazdem. Grójecka drogówka przypomina, że istnieje możliwość przeprowadzenia kontroli stanu technicznego autobusu, który ma zawieźć nas lub nasze pociechy do miejsca wypoczynku.

Bezpieczna podróż to sprawny technicznie pojazd, posiadający odpowiednie wyposażenie oraz trzeźwy i wypoczęty kierujący. Aby zaplanowana podróż przebiegała spokojnie i zakończyła się bezpiecznym powrotem do domu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu dokonują kontroli stanu technicznego autokarów oraz stanu trzeźwości kierujących.


Organizator wycieczki lub rodzic wysyłający swoją pociechę w podróż, który zdecyduje się na kontrolę autobusu powinien zgłosić potrzebę takiej kontroli w Wydziale Ruchu Drogowego KPP w Grójcu pod nr tel. 48 668 72 26, 48 668 72 44 lub na e-mail kppgrojec@ra.policja.gov.pl. 

  • Autobusy w celu przeprowadzenia kontroli są kierowane do wyznaczonych punktów kontroli autobusów, o czym bezwzględnie organizator powinien powiadomić przewoźnika - wykaz punktów kontrolu autokarów.
  • Kierowca skontrolowanego i sprawnego autobusu otrzyma od policjantów protokół z przeprowadzonej kontroli, który może okazać rodzicom wyjeżdżających dzieci.

SAM TEŻ MOŻESZ SPRAWDZIĆ AUTOBUS

Jednocześnie informujemy, iż Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło serwis „BEZPIECZNY AUTOBUS”, w którym każdy, dysponując jedynie numerem rejestracyjnym pojazdu, może samodzielnie sprawdzić podstawowe dane na temat autobusu lub autokaru,
a w tym:

  • czy posiada obowiązkowe ubezpieczenie OC,

  • czy posiada ważne obowiązkowe badanie techniczne,

  • dane techniczne, takie jak dopuszczalna liczba miejsc czy masa pojazdu,

  • stan licznika podczas ostatniego przeglądu technicznego,

  • czy pojazd nie jest oznaczony obecnie w bazie jako wyrejestrowany, wycofany z ruchu lub kradziony.

Dane w serwisie pochodzą z Centralnej Ewidencji Pojazdów. Jest to rejestr prowadzony przez Ministra Cyfryzacji na podstawie ustawy Prawo o ruchu drogowym.

/dokumenty/zalaczniki/271/271-42429_g.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Usługa jest bezpłatna, po kliknięciu na poniższy link zostaniecie Państwo przekierowani na stronę internetową serwisu „BEZPIECZNY AUTOBUS”.

Informujemy też, że istnieje możliwość skontrolowania wyjeżdżających autobusów przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego. Po kliknięciu na poniższy link zostaniecie Państwo przekierowani na stronę internetową Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, gdzie zamieszczone są dane kontaktowe.

/AW

Powrót na górę strony