Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymane prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym

Data publikacji 31.08.2019

Pomimo apeli nawołujących do przestrzegania prędkości, komunikatów, czy licznych działań policyjnych, w dalszym ciągu wielu kierujących pojazdami przekracza dozwoloną prędkość. Grójecka drogówka zatrzymała prawa jazdy kolejnym kierowcom, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h skutkuje obligatoryjnym zatrzymaniem prawa jazdy.

W czwartek na terenie gminy Błędów, grójeccy policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli pojazd, którym kierował 27 – letni mieszkaniec naszego powiatu. Mężczyzna kierujący mazdą, w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km/h. Na drodze gminnej jechał z prędkością 110 km/h. Mundurowi kierującemu zatrzymali prawo jazdy, ukarali wysokim mandatem oraz 10 punktami karnymi. To już 68 prawo jazdy zatrzymane w 2019 roku przez grójeckich policjantów za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym.

Policja przypomina, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące.

Pamiętajmy, że kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno swojego jak i innych uczestników ruchu!

/AW

Powrót na górę strony