Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeden weekend, aż 10 nietrzeźwych kierowców

Data publikacji 29.07.2019

Aż dziesięciu nieodpowiedzialnych kierujących zatrzymali w trakcie minionego weekendu, na drogach miasta i powiatu policjanci z grójeckich jednostek. Apelujemy o rozwagę!

Od piątkowego popołudnia do nocy z niedzieli na poniedziałek policjanci na terenie powiatu grójeckiego zatrzymali aż 10 nietrzeźwych kierujących. Najmłodszy ma 25 lat, najstarszy 50. Wszyscy swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stworzyli zagrożenie dla siebie i otoczenia.

W piątek 50-letni nietrzeźwy kierujący volkswagenem w Jasieńcu spowodował kolizję drogową. Miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Już stracił prawo jazdy.

Po trzech godzinach na terenie gminy Belsk Duży koleiny nietrzeźwy, tym razem 44-latek uderzył busem w ogrodzenie posesji. Badanie wykazało niewiele miej alkoholu w wydychanym powietrzu, jak w poprzednim przypadku.

W niedzielę wieczorem nietrzeźwy 33-latek przyjechał volkswagenem do sklepu w Gołoszach. Będąca na miejscu kobieta wykazała się postawą godną naśladowania. Pomimo awanturującego się kierowcy odebrała kluczyki od pojazdu i przekazała je policjantom. Mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości, blisko 2,5 promila. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Niechlubnym rekordzistą minionego weekendu okazał się 36-letni mieszkaniec powiatu grójeckiego, który pod Warką kierował bmw posiadając aktualny sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz blisko 3,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Teraz nieodpowiedzialnym zachowaniem kierowców zajmie się sąd.

Przestrzegamy przed kierowaniem pojazdem pod wpływem alkoholu. Pijany kierowca stwarza zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Apelujemy do kierujących o zachowanie ostrożności na drodze. Dostosowujmy prędkość do zmieniających się warunków atmosferycznych i drogowych. Jednocześnie dziękujemy za wszelkie informacje dotyczące pijanych kierowców. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drodze.

kom. A. Wójcik

Powrót na górę strony