Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne działania "Bezpieczne przejście"

Data publikacji 12.01.2017

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego grójeckiej komendy w dniu dzisiejszym prowadzą działania "Bezpieczne przejście dla pieszych".

W 2016 roku na terenie powiatu grójeckiego w 140 wypadkach drogowych zginęło ogółem 25 osób, w tym 5 pieszych co stanowi 20% wszystkich ofiar śmiertelnych. Spośród 191 osób rannych, 18 odniosło obrażenia na przejściach dla pieszych. Łącznie grójecka Policja odnotowała 22 wypadki z udziałem pieszych, z czego do 10 doszło z winy pieszego. 

Na terenie działania Grójeckiej Policji będą prowadzone działania pn. "Bezpieczne Przejście dla Pieszych". Jednym z priorytetowych działań naszej Policji jest ograniczenie wypadków drogowych z udziałem pieszych uczestników ruchu drogowego. Działania będą skoncentrowane nie tylko na ujawnianiu wykroczeń popełnianych przez pieszych,ale również godzących w ich bezpieczeństwo. Szczególnej uwagi wymaga obszar wyznaczony przez znak  "D-6" - przejście dla pieszych. Miejsce to powinno być traktowane przez wszystkich użytkowników dróg jako obszar bezpieczeństwa dla pieszych. To tu pieszy powinien mieć możliwość bezpiecznego przekraczania jezdni a kierujący powinien umożliwić mu osiągnięcie tego celu.


Należy pamiętać o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych!

 

/AW

Powrót na górę strony