Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą" wspólnie z dzielnicową

Data publikacji 05.06.2019

„Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” to hasło, pod którym odbyło się spotkanie z wareckimi dziećmi na rzeką Pilicą. Bo wszyscy wiemy, że wakacje to czas wypoczynku i wyjazdów jednak zawsze należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach, o których przypomniała dzielnicowa. Młodzi uczestnicy spotkania mogli również dowiedzieć się jak wygląda codzienna praca policjanta, dlaczego kąpiemy się tylko na strzeżonych plażach oraz jak przygotować się do podróży.

Spotkania połączone z wspólną zabawą to zawsze okazja do przypomnienia kilku podstawowych zasad, do których należy się stosować odpoczywając nad wodą, wyjeżdżając do babci czy na wycieczkę. Dzielnicowa z wareckiego komisariatu – mł. asp. Aneta Ścisłowska, która pływa rózniez łodzią ochotniczej straży pożarnej z warki, spotkała się z najmłodszymi w ramach dnia dziecka.

Funkcjonariuszka rozmawiała z dziećmi jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą dodając, że kąpiemy się tylko w miejscach odpowiednio zorganizowanych i oznakowanych oraz zawsze stosujemy się do regulaminu kąpieliska i poleceń ratowników. Poinformowała, że nie zakłócamy wypoczynku i kąpieli innych osób, a przede wszystkim: nie krzyczymy, nie popychamy się, nie zaśmiecamy terenu i nie wchodzimy do wody, gdy przed chwilą zjedliśmy posiłek. Przypomniała, że nie wskakujemy do wody, gdy jesteśmy rozgrzani grą w piłkę lub dłuższym opalaniem. Dodając, że należy korzystać z okryć głowy i okularów przeciwsłonecznych przy dłuższym przebywaniu na słońcu. Poinformowała również, że nie wolno przebywać w wodzie kiedy zakazuje ratownik oraz w czasie, w którym wywieszona jest flaga czerwona.

Po pogadankach dzielnicowa wspólnie ze strażakami Cezarym Pawlakiem i Grzegorzem Wojciechowskim zaprezentowała jakie niebezpieczeństwa mogą nas spotkać  już na samej wodzie. Na koniec spotkania wszyscy wspólnie przypomnieli sobie numery alarmowe kiedy i w jakich sytuacjach zagrożenia, do kogo zwrócić się o pomoc oraz jakie informacje przekazać dyspozytorowi służb ratowniczych.

/AW

  • działania nad wodą
  • działania nad wodą
  • działania nad wodą
Powrót na górę strony