Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grójecki konkurs z okazji 100-lecia policji

Data publikacji 20.05.2019

Dzielnicowa z Grójca zorganizowała konkurs wiedzy o historii policji. Uczniowie klas szkół z miasta i gminy Grójec uczestniczyli w dwóch pierwszych etapach turnieju. Celem konkursu jest upowszechnienie i popularyzacja wiedzy o zadaniach, misji i etosie polskiej Policji, a także kształtowanie pozytywnych postaw.

Dzisiaj w Grójcu odbył się gminny konkurs wiedzy o policji dla szkół podstawowych zorganizowany z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej, przez Komendę Powiatową Policji w Grójcu, Urząd Gminy i Miasta Grójec oraz Starostwo Powiatowe. Wyjątkowy to konkurs, bo i okazja ku temu wyjątkowa. W tym roku policja obchodzi swoje stulecie.

Konkurs składa się z trzech etapów: testu wiedzy o policji, testu sprawności fizycznej oraz sprawdzenia wiedzy na temat umundurowania policjantów. W teście z wiedzy o historii policji zmierzyło się dziewięć drużyn, składających się z czterech osób z klas piątych i szóstych. Konkurs był okazją, by uczniowie zapoznali się z prezentacją na temat przepisów, sprzętu i umundurowania przygotowanej przez dzielnicową. Tematyka nawiązywała nie tylko do historii policji, ale też jej zadań. W konkursie udział wzięli uczniowie z czterech szkół podstawowych gminy Grójec. Drużyny musiały rozwiązać test wiedzy, składający się z dwudziestu pytań. Następnie odbył się drugi etap turnieju, tym razem test sprawności fizycznej przypominający test przeprowadzany podczas egzaminów wstępnych do pracy w policji. Wszystkie drużyny ukończyły powyższe etapy. Kolejna ostatnia część zmagań młodzieży odbędzie się podczas pikniku służb mundurowych w dniu 22 maja br., gdzie uczestnicy będą rozpoznawać elementy umundurowania policjantów.

Konkurs przygotowała grójecka dzielnicowa asp. szt. Ewelina Kozdruj. W skład komisji konkursowej wchodził Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Paweł Korczak oraz jego Zastępca asp. szt. Sławomir Kortus. Celem działań jest zainteresowanie młodego pokolenia historią powstania i działalnością policji, podnoszenie świadomości o zadaniach jakie realizuje ta formacja mundurowa na rzecz społeczeństwa, i zainteresowanie młodzieży służbą w Policji.

/AW

  • zdjęcie z konkursu na 100. rocznicę powołania Policji Państwowej
Powrót na górę strony