Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Justyna Kozdryk z nagrodą 20-lecia Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Data publikacji 18.05.2019

Polski Komitet Paraolimpijski, który powstał w 1998 roku obchodzi w tym roku dwudziestolecie swojego istnienia w strukturach międzynarodowych. Z tej okazji podczas zorganizowanej 10 maja w Warszawie Gali Paraolimpijskiej zostały wręczone nagrody dla najbardziej zasłużonych sportowców, trenerów, działaczy i partnerów Komitetu.

Na majową Galę Paraolimpijską zaproszeni zostali wszyscy medaliści od igrzysk paraolimpijskich w Sydney w 2000 roku. Ponad 80 spośród 133 żyjących paraolimpijczyków pojawiło się na uroczystości. Najbardziej zasłużeni zawodnicy decyzją zarządu Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego zostali uhonorowani nagrodami dwudziestolecia.

Nagrodę otrzymała nasza koleżanka Justyna Kozdryk, na co dzień pracownik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu. Z wykształcenia jest pedagogiem. Ukończyła Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie o specjalności surdopedagogika. Swoją mistrzowską karierę sportową w wyciskaniu sztangi rozpoczęła w 1999 roku. Jest wielokrotną medalistką mistrzostw Polski, Europy i świata, a także srebrną medalistką paraolimpiady w Pekinie.

/AW

Zdjęcia: Adrian Stykowski/PKPAR

  • wręczenie nagrody Justynie Kozdryk
  • wręczenie nagrody Justynie Kozdryk
  • wręczenie nagrody Justynie Kozdryk
  • wręczenie nagrody Justynie Kozdryk
Powrót na górę strony