Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Belsku Dużym

Data publikacji 09.05.2019

Przed szkołą w Belsku Dużym odbył się festyn z okazji "Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego". Można było dobrze się bawić, poznając równocześnie zasady bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym. Wiele atrakcji zaplanowano dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Gmina Belsk Duży włączyła się w obchody Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. 6 maja parking przed belską szkołą zamienił się w strefy aktywności. Dzieci ze szkół z terenu całej gminy mogły poznać wyposażenie pojazdów Policji, Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego oraz Inspekcji Transportu Drogowego. Na hali sportowej znajdowało się miasteczko ruchu drogowego, na którym dzieci musiały jeździć zgodnie z przepisami.

Była to znakomita okazja do zwrócenia uwagi użytkownikom dróg na podstawowe problemy z jakimi mogą spotkać się na drogach, a także do podejmowania działań edukacyjnych skierowanych zarówno do osób dorosłych jak też dzieci i młodzieży. Na festynie można było dobrze się bawić, poznając równocześnie zasady bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym m.in. poprze pokazy i konkursy. Wiele atrakcji zaplanowano dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

/AW

Powrót na górę strony