Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymują nieodpowiedzialnych kierowców

Data publikacji 12.04.2019

Nietrzeźwy kierujący to zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo ciągłych apeli oraz szeregu działań podejmowanych przez grójeckich policjantów nadal zdarzają się osoby, które świadomie decydują się kierować pojazdami znajdując się w stanie nietrzeźwości. Za przestępstwo to grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wieloletni zakaz kierowania pojazdem oraz kara wysokiej grzywny.

Z pewnością nikogo nie trzeba przekonywać, że nietrzeźwi kierujący stwarzają realne zagrożenie nie tylko dla swojego życia i zdrowia, ale także dla wszystkich innych uczestników ruchu drogowego.  Grójeccy policjanci podejmują szereg działań mających na celu wyeliminowanie ich z naszych dróg. Pomimo tego nadal zdarzają się skrajnie nieodpowiedzialne osoby, które świadomie decydują się na kierowanie pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości.

W ostatnich dniach policjanci zatrzymali kilku takich kierowców. W nocy z soboty na niedzielę policjanci z Chynowa zatrzymali 39-latka, który kierował skodą w stanie nietrzeźwości. W niedzielę rano w Słomczynie policjanci zatrzymali do kontroli peugeota, którym kierował 28-letni obywatel Ukrainy. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie. We wtorek również zatrzymano dwóch nietrzeźwych mężczyzn. Pierwszy pod Chynowem kierował chryslerem, urządzenie wykazało ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Drugi został zatrzymany w Warce, jadąc oplem był pod wpływem blisko 2,5 promila alkoholu. W środę, tym razem w Grójcu policjanci z grójeckiej patrolów ki zatrzymali do kontroli bmw. Jego 23-letni kierowca podobnie jak poprzednicy również był pijany. Badanie wykazało ponad 2 promile. Następnie w czwartek rano zatrzymano kierującego motorowerem, który miał w wydychanym powietrzu prawie 2 promile. Ponadto zatrzymano dwóch mężczyzn kierujących pomimo orzeczonych przez sąd zakazów prowadzenia pojazdów.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz kierowania samochodami na okres nie krótszy niż 3 lata i dodatkowo świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł. Policjanci w weekend jak zawsze będą kontrolować stan trzeźwości kierujących.

Apelujemy o zachowanie trzeźwości podczas prowadzenia pojazdów.

/AW

Powrót na górę strony