Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

DZIELNICOWY O BEZPIECZEŃSTWIE Z DZIEĆMI

Data publikacji 08.04.2019

Dzielnicowy z wareckiej jednostki Policji spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Konarach. Podczas prelekcji funkcjonariusz omówił podstawowe zasady bezpieczeństwa. Spotkania w szkołach to jeden z elementów działań profilaktycznych prowadzonych przez Policję. Dzieci w ramach programu „Widoczni i bezpieczni” otrzymały kamizelki odblaskowe.

Dzielnicowy z Warki przeprowadził zajęcia z uczniami Szkoły Podstawowej w Konarach. W czasie prelekcji omówione zostały zasady dotyczące bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz zagadnienia dotyczące dobrej widoczności na drodze, m. in. wyposażenia w elementy odblaskowe. Dzieci chętnie uczestniczyły w rozmowie, udzielały odpowiedzi na pytania, dlaczego powinny zawsze siedzieć w foteliku ochronnym oraz z jakiej przyczyny muszą mieć zapięte pasy bezpieczeństwa. Ponadto, dowiedziały się o konieczności informowania rodziców o aktualnym miejscu zabawy, w także unikaniu propozycji spaceru z nieznaną osobą.

Celem spotkania była również edukacja dzieci w zakresie bezpieczeństwa podczas zabaw na świeżym powietrzu. Podczas prelekcji mówiono także o miejscach w których można bezpiecznie jeździć na deskorolce czy rolkach.

Dzielnicowi systematycznie biorą udział w spotkaniach z dziećmi, które dotyczą przede wszystkim propagowania i nauczania zasad właściwego zachowania się w ruchu drogowym. Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc. Na koniec młode osoby otrzymały kamizelki odblaskowe.

/AW

Powrót na górę strony