Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzieci z Mogielnicy odwiedziły grójecką komendę

Data publikacji 05.04.2019

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu funkcjonariusze spotkali się z dziećmi, które interesuje służba w policji. Niewykluczone, że wśród odwiedzających byli przyszli policjanci, którzy poprzez udział w spotkaniu mieli możliwość weryfikowania swoich wyobrażeń o tym zawodzie.

Wizyta była zorganizowano na prośbę dzieci, które interesuje służba w Policji. Mundurowi uczniom z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mogielnicy zaprezentowali sprzęt policyjny wykorzystywany podczas codziennej służby przez funkcjonariuszy. Prelekcja była też świetną okazją, by uświadomić uczniom, jak ważna jest odpowiedzialność za swoje czyny. Konflikt z prawem może bowiem zaważyć na przyszłej karierze zawodowej i zamknąć drzwi przed pracą w wymarzonym zawodzie, nie tylko jako policjanta.

Funkcjonariusze  omówili z uczestnikami współczesne zagrożenia oraz szczegółowo przybliżyli pracę policjantów, opowiadając m.in. o ciekawych, a często niebezpiecznych zdarzeniach w czasie służby. Odwiedzający komendę mieli także okazję zobaczyć miejsca, które na co dzień nie są dostępne dla każdego.


Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji do służby w Policji można znaleźć tutaj.

/AW

Powrót na górę strony