Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Niebieski marsz dla autyzmu" z grójeckimi policjantami

Data publikacji 03.04.2019

Jak co roku, w związku z Międzynarodowym Dniem Świadomości Autyzmu, grójeckimi ulicami przeszedł barwny i rozśpiewany marsz. Dzisiejsze wydarzenie zorganizowane zostało przez Zespół Szkół Specjalnych w Grójcu. W obchodach zwracających uwagę na temat autyzmu uczestniczyli grójeccy policjanci.

Autyzm jako choroba wciąż jest mało znana dla znacznej części społeczeństwa. Głównymi objawami tego schorzenia jest odcięcie się chorego od zewnętrznego świata, ograniczenie wymiany informacji z otoczeniem, a czasem silne poczucie odizolowania. Osoby cierpiące na autyzm oraz ich opiekunowie bardzo często spotykają się ze strony swojego otoczenia z niezrozumieniem.

Głównym celem niebieskiego marszu było przybliżenie społeczeństwu wiedzy na temat samej choroby oraz problemów z nią związanych. Organizatorzy imprezy, Zespół Szkół Specjalnych w Grójcu walczy o to, by życie osób cierpiących na tę chorobę oraz ich opiekunów stało się nieco łatwiejsze. W marszu uczestniczyli podopieczni ZSS, ich rodzice i nauczyciele, młodzież szkolna oraz wolontariusze. Tradycyjnie już, w organizację imprezy zaangażowali się także grójeccy stróże prawa, którzy zabezpieczali przemarsz barwnego i głośnego korowodu. W uroczystej inauguracji imprezy uczestniczyła m. in. dzielnicowa miasta i gminy Grójec asp. sztab. Ewelina Kozdruj w ramach działań Dzielnicowy bliżej nas.

/AW

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Grójcu

Powrót na górę strony