Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Trzeźwość w przewozie osób” - podsumowanie

Data publikacji 08.06.2019

W czwartek policjanci grójeckiej drogówki przeprowadzili działania pod nazwą "Trzeźwość w przewozie osób". Funkcjonariusze kontrolowali ponad kierujących autobusami i busami. Nie było żadnych zastrzeżeń co do stanu trzeźwości kierujących.

Podczas akcji policjanci skupili się głównie na przeprowadzeniu maksymalnej ilości badań trzeźwości kierujących, którzy trudnią się przewozem osób.

Funkcjonariusze chcą uświadomić kierującym, że od ich decyzji i zachowania na drodze zależy nie tylko ich życie i zdrowie, ale także bezpieczeństwo pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Przez cały dzień policjanci sprawdzili stan trzeźwości 83 kierujących autobusami lub busami. Nie było żadnych zastrzeżeń co do ich stanu trzeźwości.

Apelujemy o zdecydowaną reakcję gdy widzimy, że za  kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!!!

/AW

Powrót na górę strony