Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oni wiedzą wszystko o zagrożeniach w internecie

Data publikacji 19.03.2019

Grójeccy policjanci zorganizowali konkurs „Dzień bezpiecznego internetu, działajmy razem”. Założeniem konkursu było propagowanie zasad bezpiecznego zachowania w różnych sytuacjach podczas korzystania z internetu. Test wiedzy został przygotowany przez funkcjonariuszy Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP zs. w Radomiu. Konkurs wygrali Bratłomiej Dudek i Kinga Pawlak.

Konkurs przeprowadzono wśród młodzieży Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Obwodu Głuszec-Grójec w Grójcu. Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas pierwszych i drugich, w zakresie wiedzy teoretycznej oraz umiejętności plastycznych. Konkurs rozstrzygnięty został w dwóch kategoriach, plastycznej i teoretycznej. Młodzież musiała wykazać się wiedzą w zakresie prawidłowego reagowania na pojawiające się zagrożenia w internecie oraz znajomością zasad etykiety i bezpiecznego surfowania w sieci. Cała akcja, poprzez zabawę uczyła jak bezpiecznie korzystać z internetu, jak chronić swoją prywatność online oraz jakie zagrożenia niosą za sobą internetowe znajomości. Przestrzegała także przed agresją i przemocą wynikającą z fascynacji grami.

Nagrody oraz pamiątkowe dyplomy uczestnikom wręczyli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Grójcu oraz dyrekcja ZSP w Grójcu. Test wiedzy, który stanowił część konkursu został przygotowany przez funkcjonariuszy Wydziału dw. Cyberprzestępczością KWP zs. w Radomiu.

Nie ma wątpliwości, że internet posiada wiele zalet. Niestety na surfujących w sieci najmłodszych może czyhać wiele poważnych zagrożeń. Tego typu konkursy, poprzez edukację mają uświadomić uczniom jak bezpiecznie i odpowiedzialnie korzystać z zasobów internetu.

/AW

Powrót na górę strony