Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowa uczyła dzieci udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

Data publikacji 17.03.2019

Dzielnicowa spotkała się z dziećmi z wareckiego przedszkola. Celem zajęć było przekazanie wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Policjantka wspólnie z e strażakiem przeprowadziła w formie warsztatów zajęcia praktyczne wykorzystując fantomy. Dzieci podczas przedmiotowych przedsięwzięć były niezwykle uważne i wykazały się ogromną aktywnością.

Dzielnicowa z Komisariatu Policji w Warce wspólnie ze strażakiem OSP Warka spotkała się z dziećmi w przedszkolu. Goście podczas zajęć uczyli najmłodszych jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej i podkreślali, jak niezwykle jest to ważne, gdy drugi człowiek potrzebuje pomocy w sytuacji kryzysowej.

Dzieci uczyły się wzywania służb ratunkowych, przekazywania ważnych informacji na temat poszkodowanego i miejsca zdarzenia. Przedszkolaki utrwalały numery alarmowe oraz poznały sposoby sprawdzania przytomności i udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach. Przedszkolaki miały także możliwość przećwiczenia resuscytacji na fantomach.

Znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej jest niezwykle potrzebna. Dlatego tak bardzo ważne jest uczenie jej już od najmłodszych lat. Każdy z nas powinien wiedzieć, jak ratować ludzkie życie, ponieważ ono jest najważniejsze. Podczas zajęć dzieci wykazały się dużą wiedzą i niezwykłą aktywnością.

/AW

Powrót na górę strony