Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy o bezpieczeństwie z seniorami

Data publikacji 16.03.2019

W ramach działań profilaktycznych dzielnicowy z Warki rozmawiał z seniorami o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dziełania skierowane są do osób starszych, ponieważ to one często padają ofiarami oszustów.

14 marca asp. Andrzej Duda spotkał się z seniorami z klubu Kwitnąca Jabłoń z Konar. Omówili m. in. problemy dotyczące wyłudzania świadczeń przez oszustów, następnie zapoznał seniorów ze skutecznymi metodami, które zapobiegają negatywnym zjawiskom takim jak oszustwa. Funkcjonariusz przypomniał, że pracownicy np. ZUS nie odwiedzają nikogo w domach. Policjant zwrócił również uwagę na sposoby manipulacji i podstępne działania oszustów, którzy wymyślają coraz to inne sposoby na to, by wyłudzić pieniądze od starszych osób. Mówił również jak się przed nimi obronić i co zrobić w przypadku zaistnienia takiej sytuacji.

Poprzez takie działania policjanci chcą zwiększyć świadomość seniorów na temat tego typu zjawisk, przekazać informacje jak postępować w przypadku zagrożenia, a tym samym zmniejszyć liczbę przestępstw popełnianych na ich szkodę.

/AW

Powrót na górę strony