Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„BRD LOKALNIE – TRZEŹWOŚĆ - PRĘDKOŚĆ”

Data publikacji 22.02.2019

W piątek i sobotę funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji z Grójca wezmą udział w działaniach kontrolno - prewencyjnych pod nazwą „BRD LOKALNIE – TRZEŹWOŚĆ - PRĘDKOŚĆ”.

Działania zaplanowane zostały na 22 i 23 luty br. Z uwagi na wzrost liczby wypadków drogowych spowodowanych przez niedostosowanie prędkości do warunków ruchu oraz stale wysokim zagrożeniem ze strony kierujących po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu. W związku z powyższym funkcjonariusze całego Mazowsza będą bacznie obserwować kierujących a w sytuacjach niestosowania się do ograniczeń prędkości zdecydowanie reagować na niewłaściwe zachowania kierujących. Osoby, które zdecydują się wsiąść za kierownicę na podwójnym gazie muszą liczyć się z stanowczością funkcjonariuszy oraz idącymi za tym konsekwencjami prawnymi.

Apelujemy do osób, o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach! Nie czekajmy na tragedię.

Powrót na górę strony