Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kurs samoobrony dla kobiet prowadzony przez grójeckich policjantów już rozpoczęty

Data publikacji 19.02.2019

Grójeccy policjanci rozpoczęli III edycję kursu samoobrony dla kobiet „Przezorna i bezpieczna”. Przedsięwzięcie to jest kontynuacją działań prowadzonych w ubiegłych latach. Blisko 90 kobiet pozna techniki samoobrony oraz unikania zagrożenia, aspekty psychologiczne w przewidywaniu niebezpieczeństw i zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wczoraj w hali sportowej Spartakus w Grójcu rozpoczął się kurs samoobrony dla kobiet pod patronatem Starosty Grójeckiego oraz Burmistrza Gminy i Miasta Grójec, który prowadzą instruktorzy z grójeckiej Policji, w tym m. in. szef grójeckich policjantów - nadkom. Robert Faryna.

Pierwsze spotkanie uroczyście otworzyli nadkom. Robert Faryna, wicestarosta grójecki Jolanta Sitarek, burmistrz grójecki Dariusz Gwiazda oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Grójcu - Andrzej Kosatka. Jest to już trzecia edycja kursu, do której przystąpiła rekordowa jak do tej pory liczba kobiet. Grupa składa się z 90 kobiet, które podczas zajęć będą ćwiczyć w dwóch mniejszych zespołach. Zajęcia będą prowadzone cyklicznie, dwa razy w tygodniu do końca marca.

Głównym celem kursu jest podwyższenie poziomu bezpieczeństwa kobiet, samodzielności oraz aktywności - zarówno sportowej, jak i w życiu codziennym. Policjanci przygotowując kolejną edycję kursu, chcą zwiększyć poczucia bezpieczeństwa wśród kobiet oraz pomóc im w zdobyciu wiedzy w zakresie aspektów prawnych samoobrony. Kurs stanowi połączenie wiedzy dotyczącej bezpiecznych postaw z nabyciem praktycznych umiejętności obrony przed napastnikiem.

/AW

 

Powrót na górę strony