Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie z wareckimi seniorami

Data publikacji 14.02.2019

Wczoraj w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, odbyło się spotkanie dotyczące Bezpieczeństwa Seniorów, którego organizatorami była m.in. Komenda Powiatowa Policji w Grójcu. Policjanci przekazali uczestnikom cenne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa. Spotkanie było realizacją projektu Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu pn. „Aktywny i świadomy senior w świecie finansów”, dofinansowanego ze środków Narodowego Banku Polskiego.

12 lutego br. w Warce odbyło się spotkanie poświęcone Bezpieczeństwu Seniorów. W spotkaniu uczestniczyli seniorzy z Uniwersytetu trzeciego Wieku z Warki. Poruszono szeroko pojętą tematykę bezpieczeństwa seniorów, szczególny nacisk kładąc na zagrożenia z zakresu finansów tj. zagrożenia związane z udostępnianiem danych osobowych, korzystaniem z bankomatów i nowoczesnych usług bankowych, a także rozpoznawaniem autentyczności banknotów i monet. Policjantki z zespołu profilaktyki społecznej omówili wybrane przestępstwa popełniane na szkodę osób starszych: m. in. oszustwa metodą „na wnuczka”, „na policjanta”, „na kuriera”, itp.

Ponadto zapoznały zebranych z możliwością kontaktu z Policją, poprzez aplikacje „Moja Komenda” i „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, zachęcając do ich wykorzystywania w celu poprawy bezpieczeństwa w miejscu swojego zamieszkania. Uczestnikom wręczono ulotki informacyjne przygotowane przez Policję.

/AW

Powrót na górę strony