Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi z dziećmi na lodowisku rozmawiali o bezpieczeństwie

Data publikacji 08.02.2019

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu w ramach programu "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" spotkali się z dziećmi na grójeckim lodowisku. Mundurowi przypomnieli najmłodszym o kilku zasadach bezpiecznych ferii. Policjanci zachęcali, aby wybierać tylko bezpieczne miejsca do zabawy, do których właśnie należy sztuczne lodowisko.

Dwa ostanie dni dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu sierż. szt. Piotr Tomczak oraz sierż. Karina Jarzębska w ramach programu "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku" spotkali się z dziećmi na lodowisku w Grójcu przy szkole podstawowej nr 1. Mundurowi zadbali, aby trwające ferie zimowe dla dzieci, które spędzają je w naszym mieście, przebiegały bezpiecznie. Funkcjonariusze przypomnieli uczestnikom spotkania o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących zarówno podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania.

Dzieci podczas spotkania dowiedziały się jak niebezpieczne i przykre konsekwencje w skutkach mogą być, kiedy będziemy nieodpowiedzialni podczas zabaw na zamarzniętych akwenach. Funkcjonariusze przekazali najmłodszym niezbędne informacje dotyczące postępowania w takich przypadkach. Policjanci zachęcali, aby wybierać tylko bezpieczne miejsca do zabawy, do których właśnie należy sztuczne lodowisko.

Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w dyskusji. Odpowiadały na pytania, a także wykazały się bardzo dobrą znajomością numerów alarmowych. Podczas pogadanek na mroźnym świeżym powietrzu dzielnicowi wręczali dzieciom ciepłe czapki i rękawiczki.

/AW

Powrót na górę strony