Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejna akcja grójeckiej Policji „Niebieski przyjaciel przypomina, odblaski nosi cała rodzina”

Data publikacji 26.01.2019

Policjanci przy wsparciu władz samorządowych 24 stycznia 2019 roku przekazali 150 kamizelek odblaskowych, z których skorzystają najmłodsi uczniowie na terenie miasta i gminy Mogielnica.

Policjanci przez cały rok prowadzą działania i akcje prewencyjne by w jak najszerszym zakresie zapewnić bezpieczeństwo i jego poczucie obywatelom. Jednym z ważnych elementów takich akcji jest bezpieczeństwo najmłodszych. Przez cały czas poszukujemy skutecznych metod na zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Dzielnicowy przekazał 150 sztuk kamizelek odblaskowych przedszkolakom oraz uczniom w szkołach podstawowych w Mogielnicy, Brzostowcu, Kozietułach i Michałowicach. Działania zrealizowano pn. „Niebieski przyjaciel przypomina, odblaski nosi cała rodzina”, w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo..przez cały rok szkolny" oraz "Bezpieczni po zmroku". Kamizelki przekazane zostały na ręce dyrektorów szkół.

Przekazane kamizelki mają niecodzienny kolor – niebieski, który kojarzy się z Policją. Ma on za zadanie przypominać policjantów mówiących o zasadach bezpieczeństwa i jednocześnie nie krępować dzieci w kontaktach z nimi. „Niebieski przyjaciel”, czyli ktoś kto mam pomaga oraz do kogo się nie boimy się zwrócić po pomoc.

W spotkaniach z dziećmi uczestniczył Burmistrz Gminy i Miasta Mogielnica Pan Sławomir Chmielewski, dzięki któremu była możliwa realizacja powyższego projektu. Urząd Gminy i Miasta w Mogielnicy dbając o bezpieczeństwo swoich mieszkańców zapewnił środki finansowe na zakup kamizelek.

/AW

Powrót na górę strony