Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Kaskadowy pomiar prędkości” - policyjne działania

Data publikacji 25.03.2019

W piatek policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Grójca prowadzili działania pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. W trakcie prowadzonej akcji funkcjonariusze w punktach kontrolnych ujawnili 32 kierujących niestosujących się do obowiązujących ograniczeń prędkości.

Kaskadowy pomiar prędkości charakteryzuje się tym, że na tym samym odcinku drogi, w tym samym czasie, lecz w różnych miejscach na danym odcinku (często krótkim odcinku drogi) ustawione kolejno po sobie patrole policji egzekwują od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących zasad w tym przypadku stosowania się do ograniczeń dozwolonej prędkości na całej długości obszaru zabudowanego jak i odcinków drogi poza obszarem zabudowanym.

Na terenie działania grójeckiej policji akcja prowadzona była w godzinach 6:00-22:00. Efektywność pięciu funkcjonariuszy skutkowała skontrolowaniem 80 kierujących pojazdami, z czego 32 kierujących musiało liczyć się z konsekwencjami za zaistniałe wykroczenie z art. 92a kodeksu wykroczeń.

Działania mają m.in. charakter prewencyjny, a głównym celem akcji jest wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości obowiązujących w obszarach zabudowanych jak i poza tymi miejscami.

Nie zapominajmy, aby za każdym razem dostosować prędkość do aktualnych warunków atmosferycznych, prędkość nawet ta dozwolona przepisami nie zawsze będzie prędkością bezpieczną.

/AW

Powrót na górę strony