Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Odblaskowa klasa 2016" - Odblaski ratują życie!

Data publikacji 21.12.2016

14 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej w Błędowie oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego przystąpiły do konkursu pt. "Odblaskowa klasa 2016”". Jest on częścią programu profilaktycznego „B&N” czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony.

Celem programu jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów. Działania realizowane w szkole również zwracały uwagę na ich bezpieczeństwo po zmroku. 

Uczniowie spisali się znakomicie,– ubrani w odblaski paradowali w szkole cały dzień. Komisja konkursowa policzyła ich iloœć w każdej klasie. Okazało się, że w kategorii klas młodszych zwyciężyła klasa III b, natomiast w kategorii klas starszych– IV a. Szczególne pochwały należą się Oddziałowi Przedszkolnemu, który po raz pierwszy – z wielkim zaangażowaniem - brał udział w konkursie.

Szczególnymi goœćmi odblaskowej akcji byli: Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego w Grójcu - podinsp. Radosław Kaczmarek oraz Kierownik Posterunku Policji w Błędowie - mł.asp. Leszek Marcinkowski. Podinsp. Radosław Kaczmarek zachęcał uczniów, by pamiętali o noszeniu odblasków i dbali o swoje bezpieczeństwo. Przypomniał również, że szybko zapadający zmrok, opady deszczu lub œśniegu bardzo zmniejszają widocznoœść niechronionych użytkowników dróg. Odblaski w znacznym stopniu poprawiają widocznoœść i bezpieczeństwo pieszego. 

W nagrodę za udział w konkursie młodsi uczniowie otrzymali od policjantów książeczki o bezpieczeństwie, natomiast starsi - opaski odblaskowe. Szkoła otrzymała w prezencie komplet kamizelek odblaskowych. Serdecznie dziękujemy! Wszystkie klasy dostały piękne dyplomy i przepyszne soki owocowe. Dodatkowo zwycięskie klasy otrzymały słodkoœści od firmy Ferrero Polska.

Gratulujemy wszystkim udziału w konkursie. Dziękujemy za zaangażowanie dzieciom, ich Rodzicom i wszystkim, którzy włączyli się w akcję promującą bezpieczeństwo na drodze.

AW/PSP Błędów   

Powrót na górę strony