Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Samoobrona w Warce

Data publikacji 19.12.2018

W grudniu w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce odbyły się pierwsze zajęcia z cyklu warsztatów z zakresu Samoobrony. Kobiety i mężczyźni uczestniczący w treningu kształtowali poczucie własnej siły, wartości bojowej i podstawowe techniki obronne.

Sala imprez Centrum Sportu i Rekreacji wieczorem 7 grudnia zapełniła się chętnymi. Tym razem udział w nich wzięli panie i panowie. Spotkaniem tym rozpoczęto cykl warsztatów podczas których przekazujemy fundamentalne zasady bezpieczeństwa osobistego, uczymy podstawowych technik i zachowań, które pomogą wyjść obronną ręką z wielu groźnych sytuacji. Jak poprzednio fachowy instruktarz przeprowadził Przemysław Żak, który dba o bezpieczeństwo mieszkańców Warki. Instruktor uczulał na wczesne dostrzeganie sygnałów o zbliżającym się niebezpieczeństwie. Po wstępie teoretycznym rozpoczęto ćwiczenia praktyczne. W parach  na materacach ćwiczono podstawowe ciosy i kopnięcia, sprawdzano miejsca wrażliwe na ciele człowieka – te które powinny być atakowane w pierwszej kolejności w sytuacji samoobrony. Podczas zajęć uczestnicy skupiają się także na prewencji napaści, rozwoju poczucia własnej siły i umiejętności wczesnego dostrzegania sygnałów o zbliżającym się niebezpieczeństwie.

Kolejne warsztaty będą odbywały się co 2 tygodnie od stycznia 2019. Warsztaty finansuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Warce przy udziale Komisariatu Policji w Warce i Centrum Sportu i Rekreacji. W organizację zajęć ponownie zaangażowała się warecka dzielnicowa mł. asp. Aneta Ścisłowska.

/AW

Powrót na górę strony