Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi w przedszkolu w Kruszewie

Data publikacji 14.12.2018

Pełni werwy oraz inicjatywy do organizacji różnych społecznych przedsięwzięć dzielnicowi odwiedzili przedszkolaki w Kruszewie. Maluchy wspólnie z policjantami uczyły się prawidłowego przechodzenia przez jezdnię i poznały zasady jakie obowiązują pieszych spacerujących po zmroku. Dzielnicowi podczas spotkania z najmłodszymi przypomnieli apel, jaki pada podczas każdego profilaktycznego spotkania z dziećmi, aby pamiętać o tym, aby zakładać odblaski.

Dzielnicowi z Grójca dbają na każdym kroku o pozytywny odbiór policji i zawsze są pomocni mieszkańcom, biorą udział w spotkaniach, konsultacjach i debatach. Na co dzień bardzo często edukują seniorów, aby ci nie stali się celem oszustów i drobnych złodziei, przekazują im ważne rady i wskazówki. Swój czas poświęcają też najmłodszym, odwiedzając szkoły i przedszkola. Ostatnio sierż. szt. Piotr Tomczak i sierż. szt. Edyta Modlińska gościli w Przedszkolu w Kruszewie, gdzie z grupą dzieci prowadzili zajęcia o bezpiecznym zachowaniu się na drodze, postępowaniu w przypadku napotkania agresywnego psa lub osoby obcej.

Policjanci nie skupili się wyłącznie na przekazaniu maluchom informacji o bezpiecznych zachowaniach. Sami starali się poprzez zabawę zachęcać dzieci do odpowiadania na pytania dotyczące zagrożeń, aby te własnymi słowami mogły przedstawić sytuacje, w których należy być czujnym. Po zakończonej lekcji bezpieczeństwa, dzielnicowi wspólnie z przedszkolakami praktycznie przypomnieli sobie jak prawidłowo korzystać z przejść dla pieszych.

/AW

 

Powrót na górę strony