Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrabiali dowody osobiste by zaciągać pożyczki

Data publikacji 13.12.2018

Grójeccy policjanci zatrzymali dwóch oszustów i zabezpieczyli urządzenia służące do fałszowania dokumentów, w tym dowodów osobistych. 34 i 39-latkowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci w Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą z grójeckiej komendy dzięki wytrwałej pracy ustalili i zatrzymali dwóch mieszkańców Warszawy, którzy otwierali rachunki bankowe przy użyciu podrabianych dowodów osobistych. Następnie wyłudzali pożyczki tzw. chwilówki, które zaciągali wykorzystując nieprawdziwe dokumenty wystawione na dane różnych osób.

Na początku grudnia br. policjanci zatrzymali na gorącym uczynku jednego z mężczyzn. Ten w jednym z grójeckich banków próbował otworzyć rachunek posługując się podrobionym dokumentem, natomiast drugi czekał na kolegę przed bankiem. Podczas przeszukania miejsc zamieszkania 34-latka kryminalni ujawnili i zabezpieczyli puste plastiki i drukarkę, która służyła do drukowania dowodów osobistych. Sprawcy uzyskiwali w nielegalny sposób dane osób, na podstawie których wytwarzali dokumenty, którymi później się posługiwali. Funkcjonariusze już ustalili kilka osób na nazwiska których zaciągane były pożyczki.

Obydwaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty usiłowania oszustwa oraz fałszowania i posługiwania się podrobionymi dokumentami. Wobec zatrzymanych zastosowany został dozór oraz poręczenie majątkowe. Sprawa jest rozwojowa, w dalszym ciągu ujawniane są kolejne okoliczności ich działalności.

 

AW/AC

Powrót na górę strony