Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Szlachetna paczka" od grójeckiej Policji

Data publikacji 11.12.2018

Grójeccy policjanci oraz pracownicy policji włączyli się w realizację „Szlachetnej paczki”. Dzięki czemu do najbardziej potrzebujących już trafiły paczki przed zbliżającymi się świętami.

Projekt ten ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna akcja charytatywna w Polsce łączy działania tysięcy osób. Głównym założeniem akcji jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy najbardziej potrzebującym, by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. W „Szlachetnej paczce” darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy.

Wolontariuszka z grójeckiej komendy wybrała rodzinę zamieszczoną w specjalnej bazie danych, której postanowiła pomóc. Zorganizowała zbiórkę pieniędzy i przygotowała paczki na podstawie szczegółowych list potrzeb. W tym roku przekazano dary, które dotarły do samotnej starszej kobiety.

Szlachetne paczki wraz z wolontariuszami bezpośrednio dostarczono do potrzebujących. Akcja w grójeckiej komendzie nabrała tempa dzięki aktywności Anny Piekut specjalisty Zespołu kard i szkolenia, która nawiązała współpracę z wolontariuszką „Szlachetnej paczki” z Publicznej Szkoły Podstawowej w Belsku Dużym Edytą Kwiatkowską.

Powrót na górę strony