Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O agresji i przemocy w szkole

Data publikacji 05.12.2018

Policjantki z grójeckiej komendy odwiedziły uczniów ze Szkoły Podstawowej w Lesznowoli. Podczas spotkania funkcjonariuszki omówili zagadnienia dotyczące agresji i przemocy oraz sposoby przeciwdziałania takim zachowaniom.

Funkcjonariuszki Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii 4 grudnia br. odwiedziły uczniów ze Szkoły Podstawowej w Lesznowoli. Podczas spotkania zwrócono uwagę na fakt, że agresja i przemoc wśród młodzieży szkolnej jest zjawiskiem obserwowanym od dawna, jednak również często ukrywanym, zwłaszcza przez ofiary przemocy oraz przez świadków.

Policjantki przypomniały uczestnikom prelekcji, że przemoc stosowana wobec innych występuje głównie jako: przemoc psychiczna, przemoc fizyczna, przemoc słowna oraz przemoc bez używania słów. Funkcjonariusze radzili, jak się zachować i gdzie się udać w sytuacjach, kiedy doświadczyło się przemocy.

Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji dotyczących m.in. zakresu odpowiedzialności prawnej za popełnione przez nieletnich czyny karalne oraz tego, że niekaralność ma ogromny wpływ na ich przyszłość. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach zadając wiele pytań.

Policjantki poruszyły także temat bezpiecznych zabaw na śniegu oraz w okresie wypoczynku zimowego.

/AW

Powrót na górę strony