Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ósmoklasiści odwiedzili grójecką komendę

Data publikacji 28.11.2018

Dzisiaj w Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu w ramach projektu dotyczącego doradztwa zawodowego, funkcjonariusze spotkali się z młodzieżą, którą interesuje służba w policji. Niewykluczone, że wśród odwiedzających byli przyszli policjanci, którzy poprzez udział w spotkaniu mieli możliwość weryfikowania swoich wyobrażeń o tym zawodzie.

Wizyta była zorganizowana w ramach doradztwa zawodowego dla ósmoklasistów, którzy w niedługiej przyszłości będą dokonywać wyboru nowej szkoły, a następnie także zawodu. Policjanci uczniom z Publicznej Szkoły Podstawowej w Belsku Dużym przedstawili uczestnikom proces rekrutacji do służby w policji, opowiedzieli jakie kryteria musi spełniać kandydat, by w przyszłości założyć mundur. Prelekcja była też świetną okazją, by uświadomić uczniom, jak ważna jest odpowiedzialność za swoje czyny. Konflikt z prawem może bowiem zaważyć na przyszłej karierze zawodowej i zamknąć drzwi przed pracą w wymarzonym zawodzie, nie tylko jako policjanta.

Funkcjonariusze  omówili z uczestnikami współczesne zagrożenia oraz szczegółowo przybliżyli pracę policjantów, opowiadając m.in. o ciekawych, a często niebezpiecznych zdarzeniach w czasie służby. Zaprezentowali sprzęt policyjny wykorzystywany podczas codziennej służby przez funkcjonariuszy. Odwiedzający komendę mieli także okazję zobaczyć miejsca, które na co dzień nie są dostępne dla każdego.


Wszelkie informacje dotyczące rekrutacji do służby w Policji można znaleźć tutaj.

/AW

 

Powrót na górę strony