Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaproszenie - Wspólnie oddajmy krew

Data publikacji 27.11.2018

W dniu 30 listopada br. Komenda Powiatowa Policji w Grójcu uczestniczy w akcji honorowego oddawania krwi organizowanej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Grójcu. Zachęcamy wszystkie pełnoletnie osoby do udziału w akcji.

Jak wiadomo krew to życie. Każdego dnia tysiące ludzi potrzebują krwi. Jest już tradycją, że w Zespole Szkół Ponadgimnazjlnych w Grójcu organizowana jest akcja honorowego oddawania krwi. W tym roku szkoła zaprosiła do współpracy do współpracy Komendę Powiatową Policji w Grójcu oraz Koło Wędkarskie nr. 99 PZWOM z Grójca.

 

Zachęcamy wszystkie pełnoletnie osoby do wzięcia udziału w akcji w dniu:

30 listopada 2018 roku

Budynek Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Grójcu ul. P. Skargi 12

w godz. 8.30 - 13.00

 

Krew jest jak dotychczas lekiem, którego nie da się zastąpić żadnym innym. Niezbędna jest w wielu stanach zagrożenia życia (masywne krwotoki, urazy, wypadki) jak również w leczeniu niedokrwistości towarzyszącej wielu chorobom w tym nowotworowym.

Krew jest najcenniejszym darem, jaki możemy ofiarować drugiemu człowiekowi

Oddawanie krwi nie wiąże się z żadnym ryzykiem, jest BEZPIECZNE i nie stanowi zagrożenia dla Twojego zdrowia czy życia. Krew pobierana jest przy użyciu sprzętu jednorazowego użytku, przez profesjonalny personel medyczny, więc nic Ci nie grozi, a:

  • ratujesz życie i zdrowie drugiego człowieka,
  • za każdym razem gdy oddajesz krew masz wykonywane badania laboratoryjne,
  • w dniu oddania przysługuje Ci zwolnienie z pracy, szkoły,
  • możesz uzyskać zwrot kosztów przyjazdu do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa lub najbliższego Terenowego Oddziału Centrum,
  • otrzymujesz czekolady jako ekwiwalent kaloryczny.

/AW

Powrót na górę strony