Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie w ramach realizacji programu Razem Bezpieczniej

Data publikacji 27.11.2018

Policjanci z Grójca przeprowadzili pokazy samoobrony połączone z praktycznymi zajęciami dla mieszkańców i pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Nowym Mieście nad Pilicą. Instruktorzy realizowali czynności w ramach zadania "Krok do bezpieczeństwa" realizowanego w zakresie Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej.

W dniu 22 listopada 2018 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Nowe Miasto nad Pilicą odbyło się spotkanie w ramach realizacji programu Razem Bezpieczniej  im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020. Na spotkaniu został zaprezentowany pokaz szkolenia w zakresie samoobrony, zachowań w styczności z napastnikami w sytuacjach zagrażających życiu i bezpieczeństwu mieszkańców. Szkolenie przeprowadzili policjanci z Komendy Powiatowej w Grójcu z udziałem Posterunku Policji w Nowym Mieście nad Pilicą. Jednym z elementów spotkania była również prelekcja dzielnicowego, który poruszył najważniejsze zagrożenia do jakich może dochodzić na podległym terenie. Zaprezentowano aplikację Moja Komenda oraz Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W czasie spotkania został także zaprezentowany pokaz pierwszej pomocy przeprowadzony przez pracownika Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Nowym Mieście nad Pilicą. Na koniec spotkania przekazano niezbędne informacje o zapobieganiu przemocy przygotowane przez Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowym Mieście nad Pilicą.

/AW

Powrót na górę strony