Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Święto Służby Cywilnej w grójeckiej komendzie

Data publikacji 26.11.2018

W piątek w grójeckiej komendzie odbyła się uroczystość z okazji Święta Służby Cywilnej. Podziękowania za pracę i najlepsze życzenia złożyli pracownikom komendanci.

Komendant nadkom. Robert Faryna wraz z I Zastępcą mł. insp. Michałem Skwarczyńskim w obecności kierownictwa komendy oraz zgromadzonych policjantów i zaproszonych gości, złożyli życzenia pracownikom cywilnym i urzędnikom korpusu za dotychczasowe zaangażowanie i pracę. Komendant podkreślił ich wkład w prawidłowe funkcjonowanie komendy oraz udzielaną pomoc. Potwierdził również, że w każdej chwili działania naszej jednostki odczuwalna jest praca „cywili”, która jest doskonałym uzupełnieniem służby funkcjonariuszy Policji.

Dzień, w którym przypada Święto Służby Cywilnej” - 11 listopada nie jest przypadkowy. To symboliczna data odzyskania niepodległości w 1918 roku. Polska zaczęła odbudowę niepodległej struktury państwowości od administracji, a rozpoczęcie działalności przez Służbę Cywilną było pierwszym sygnałem, że „Polska to jeden organizm, którego sercem jest prężnie działająca administracja rządowa”.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele służb mundurowych naszego powiatu oraz zaproszeni goście, tj. Pan Jacek Stolarski dotychczasowy Burmistrz Grójca, Pan Marek Mikołajewski dotychczasowy Wójt Gminy Błędów, Pan Sławomir Słabuszewski dotychczasowy Wójt Gminy Goszczyn, Pan Marek Pietrzak dotychczasowy Wójt Gminy Jasieniec i Pan Wiesław Nasiłowski dotychczasowy Wójt gminy Pniewy, którym nadkom. Robert Faryna podziękował za długoletnią i efektywną współpracę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu grójeckiego.

/AW

Powrót na górę strony