Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia na giełdzie w Słomczynie

Data publikacji 24.10.2018

Atak na policjantów, rzucane w ich kierunku przedmioty, użycie broni gładkolufowej. Na takie sytuacje muszą być przygotowani funkcjonariusze z Nieetatowych Oddziałów Prewencji Policji. We wtorek w Słomczynie policjanci uczestniczyli w ćwiczeniach z zabezpieczania imprez masowych.

Głównym zadaniem policjantów działających w oddziałach jest zabezpieczanie imprez masowych. Dzięki ich pracy, uczestnicy wydarzeń sportowych i kulturalnych nie muszą obawiać się o swoje bezpieczeństwo. Praca Nieetatowych Oddziałów Prewencji Policji Komendy Wojewódzkiej Policji z siedziba w Radomiu jest poprzedzona regularnym treningiem. Kolejny raz ćwiczenia zostały przeprowadzone na terenie komendy policji w Grójcu. Dowódcy pododdziałów Policji przygotowali dla swoich funkcjonariuszy kilka scenariuszy działań. Policjanci ćwiczyli odparcie ataku grupy osób, asekurację służb medycznych podczas ewakuacji rannego policjanta oraz użycie broni gładkolufowej.

Trening sprawia, że w momencie kiedy pojawia się zagrożenie, każdy funkcjonariusz doskonale wie, jak powinien się zachować. Wielokrotnie powtarzane ćwiczenia powodują, że policyjne oddziały są lepiej skoordynowane, działają szybko i skutecznie.

Ćwiczenia w Słomczynie pokazały, że policjanci z Białobrzegów, Grójca, Kozienic, Lipska, Przysuchy, Zwolenia i Żyrardowa wchodzący w skład VI Kompanii Nieetatowych Oddziałów są dobrze przygotowani do wykonywania swoich zadań. Dowódcy byli zadowoleni z ich przebiegu i już przygotowują scenariusz kolejnych działań. Wszyscy funkcjonariusze podkreślali znaczenie regularnego treningu  i podnoszenie kwalifikacji. Przygotowanie scenariuszy działań pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo zarówno osób, które uczestniczą w imprezach masowych, jak i policjantów zabezpieczających takie wydarzenia.

/AW

Powrót na górę strony