Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przedszkolaki odwiedziły dzielnicowych

Data publikacji 19.10.2018

Zwiedzanie grójeckiej jednostki Policji i pomieszczeń, do który na co dzień nie mają dostępu osoby postronne, jest dla wielu dzieci interesujące i fascynujące. Dzieci w ramach wycieczki mogą zobaczyć jak z bliska wygląda praca policjantów. Pomieszczenia dla osób zatrzymanych czy dyżurka to miejsca, które wzbudzają u najmłodszych największe zaciekawienie. Podczas takiej wycieczki jest też czas, aby dzieciom przybliżyć zasady bezpieczeństwa i przestrzec przed niebezpieczeństwami.

Wczoraj, 18 października 2018r. grójeccy policjanci gościli w swojej jednostce dzieci z Publicznego Przedszkola nr 4 w Grójcu. Goście uczestniczyli w prelekcji na temat bezpieczeństwa, którą poprowadziła dzielnicowa sierż. Karina Jarzębska. Omówiła ona zasady bezpiecznego poruszania się na drogach, jednocześnie przypominając jak ważną rolę spełniają odblaski. Zasygnalizowała najmłodszym jak należy zachować się w kontakcie z osobą nieznajomą i jak można ustrzec się przed niebezpieczeństwami podczas zabawy w domu czy na placu zabaw.

Przed prelekcją czas poświęcono na zwiedzanie komendy. W towarzystwie policjantów dzieci odwiedziły Stanowisko Kierowania i z uwagą przysłuchiwały się jak wygląda praca dyżurnego, który przyjmuje zgłoszenia i zarządza wszystkimi patrolami na terenie powiatu. Wszyscy mogli obejrzeć wyposażenie, które na co dzień pobierają policjanci do służby. Największe jednak emocje wywołała możliwość obejrzenia radiowozu. Zadowoleni uczniowie dziękowali policjantom za możliwość zwiedzenia jednostki oraz za cenne rady i wskazówki.

/AW

Powrót na górę strony