Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rajd Niepodległości z dzielnicowym

Data publikacji 12.10.2018

W dniu 11 października 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Zbroszy Dużej zorganizowano Rajd Niepodległości. Wzięło w nim udział 31 uczniów z klasy IV-VIII. Policjanci zadbali o bezpieczeństwo rowerzystów.

Policjanci zabezpieczyli trasę przejazdu Rajdu Rowerowego z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, zorganizowanego Publiczną Szkołę Podstawową w Zbroszy Dużej. Przed przystąpieniem do jazdy dzielnicowy asp. sztab. Arkadiusz Dąbrowski oraz sierż. szt. Karolina Krawczyk - policjantka zajmująca się problematyką nieletnich, udzielili porad z zakresu ruchu drogowego. Omówili prawidłowe wyposażenie jednośladów i najważniejsze zasady jakich powinien przestrzegać rowerzysta.

Mundurowi zadbali o bezpieczeństwo uczestników, sprawdzili elementy odblaskowe i kamizelki, a następnie zabezpieczyli przejazd uczestników. W rajdzie wzięło udział 31 rowerzystów. Trasa jaką pokonali ze Zbroszy Dużej do Boglewic - Gołębiowa wyniosła około 33 km.

Policjanci przypomnieli o możliwości oznakowania roweru. Poinformowali, że znakowanie jednośladów można przeprowadzić w miejscu zamieszkania, a nadany numer identyfikacyjny roweru trafia do policyjnej bazy danych. Powyższe znakowanie rozpoczęły już dzielnicowe w grójeckiej komendy, które w ramach obchodu swojej dzielnicy znakowały rowery mieszkańców swoich rejonów.

/AW

 

Powrót na górę strony