Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grójeccy policjanci przechwycili kolejne partie nielegalnych wyrobów

Data publikacji 27.09.2018

Zatrzymano 3 kolejne osoby za posiadanie nielegalnych wyrobów tytoniowych, odzieży i obuwia. Dwie kobiety i mężczyzna odpowiedzą za przestępstwa skarbowe.

Policjanci z grójeckiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych, zatrzymali w pierwszą niedzielę września br. na terenie giełdy samochodowej w Słomczynie, 38-letnią mieszkankę Warszawy. Kobieta handlowała nielegalną odzieżą i obuwiem z podrobionymi znakami towarowymi różnych, znanych marek. W powyższej sprawie wszczęto dochodzenie.

Tydzień później ci sami policjanci, realizując własne materiały operacyjne w jednym z barów na terenie giełdy samochodowej w Słomczynie, ujawnili i zabezpieczyli blisko 6000 sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych. Właścicielka baru, mieszkanka gminy Chynów odpowie za przestępstwo skarbowe, za które grozi do 3 lat pozbawienia wolności lub wysoka grzywna.

W ubiegły poniedziałek zabezpieczono kolejne nielegalne wyroby. W jednym z mieszkań w Nowym Mieście nad Pilicą ujawniono ponad 500 sztuk papierosów tzw. samoróbek oraz 5 kg krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy. Policjanci przewieźli mężczyznę do jednostki policji, gdzie został przesłuchany.

Wartość handlowa zabezpieczonych  nielegalnej odzieży i obuwia sięga 6 tys. zł, natomiast straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków i innych opłat wyniosłyby blisko 10 tys. zł.

/AW

Powrót na górę strony