Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kampania edukacyjna – bezpiecznie na rowerze

Data publikacji 21.09.2018

W środę i czwartek dwie szkoły na terenie gminy Pniewy odwiedzili policjanci z Grójca. W ramach "Kampanii edukacyjnej - bezpiecznie na rowerze" oraz akcji "Niebieski przyjaciel przypomina, odblaski nosi cała rodzina" prowadzono pogadanki profilaktyczne, prezentacje filmów edukacyjnych oraz przekazano kamizelki odblaskowe i kaski rowerowe.

W dniu 6 września 2018r. zostało zawarte Porozumienie pomiędzy Wojewodą Mazowieckim – Panem Zdzisławem Sipierą a Gminą Pniewy, reprezentowaną przez Wójta Gminy Pniewy Pana Wiesława Nasiłowskiego na dofinansowanie przeprowadzenia kampanii edukacyjnej w ramach Rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020.  Projekt Gminy Pniewy pn. „Kampania edukacyjna – bezpiecznie na rowerze” został zakwalifikowany do dofinansowania.

Głównym celem kampanii jest upowszechnienie wiedzy i dostępu do edukacji z zakresu ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w zdarzeniach drogowych. Elementem wspomagającym bezpieczeństwo dzieci są rozdane podczas zajęć kamizelki odblaskowe i kaski rowerowe.

Gmina Pniewy nawiązała porozumienie z Komendą Powiatową Policji w Grójcu i Ochotniczą Strażą Pożarną w Koniach w zakresie poprowadzenia warsztatów. Funkcjonariusze KPP w Grójcu prowadzą część warsztatów dotyczącą ruchu drogowego, zaś druhowie z OSP w Koniach zajęcia z udzielania pierwszej pomocy.

W ramach kampanii odbyły się już dwa spotkania w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wyszyńskiego w Jeziorze, w dniu 19 września br., oraz w Publicznym Gimnazjum im. Wojciecha Siemiona i Publicznej Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Kruszewie, w dniu 20 września 2018r. Już 280  młodych osób otrzymało kamizelki odblaskowe i kaski rowerowe.

Kolejne spotkania planowane są na dzień 26 września w Publicznej Szkole Podstawowej im. Generała Franciszka Kamińskiego w Ciechlinie i 27 września br. w Publicznej Szkole Podstawowej im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Karolewie.

/AW

Powrót na górę strony