Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki i dopalacze tematem spotkania z rodzicami

Data publikacji 18.09.2018

Policjanci z Grójca w trakcie spotkań z rodzicami organizowanych w ramach wywiadówek rozmawiają o zagrożeniach, na które narażeni są młodzi ludzie. Jedno z takich spotkań odbyło się w Szkole Podstawowej w Bikówku. Uczestnikom wywiadówki zaprezentowano wyposażenie profilaktycznej walizki edukacyjnej, w której znajdują się przedmioty imitujące substancje do zażywania, porcjowania, przechowywania i używania narkotyków.

We wtorek policjantka z Zespołu Profilaktyki Społecznej i Nieletnich oraz dzielnicowy spotkali się z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Bikówku. Funkcjonariuszka opowiadała  zgromadzonym o niebezpieczeństwach, z którymi może się spotkać młody człowiek. Rozmawiała o środkach odurzających, substancjach psychotropowych, a także uzależnieniach. Informowała również, gdzie szukać pomocy w przypadku zagrożeń, szczególnie dotyczących narkotyków i dopalaczy.

Podczas spotkania policjantka zaprezentowała zawartość profilaktycznej walizki narkotykowej. Narzędzie to służy do edukowania dorosłych - rodziców, nauczycieli i pedagogów. Pokazanie rodzicom substancji przypominających narkotyki oraz przedmiotów wykorzystywanych do ich używania, powinna wzmóc ich czujność. Edukacyjny kuferek zawiera atrapy substancji, które są najpopularniejsze na polskim czarnym rynku oraz przedmioty, które młody człowiek może wykorzystywać do rozdrabniania, przechowywania czy przyjmowania środków odurzających.

/AW

Powrót na górę strony