Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi i dzieci o ruchu drogowym

Data publikacji 18.09.2018

W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”, w tym „Kierowco! Nie polujemy na zebrach!” dzielnicowi z Grójca, prowadzą spotkania z uczniami i przedszkolakami.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży jest jednym z priorytetowych zadań, przed którym staje nie tylko Policja, ale również inne instytucje, którym dobro młodego pokolenia nie jest obojętne. Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” realizowana jest przez Komendę Powiatową Policji w Grójcu. Dziecko idąc do szkoły, wracając ze szkoły do domu, bawiąc się na podwórku, przebywając samo w domu może stać się ofiarą przestępstwa lub nieszczęśliwego wypadku. Zagrożenia ze strony kierujących pojazdami, kontakt z osobą obcą, to kilka z wielu niebezpieczeństw, na które narażone są dzieci, pozostające bez opieki rodziców. Brawura, lekkomyślność, brak doświadczenia, a także nieświadomość istniejących niebezpieczeństw – może skutkować niejednokrotnie tragicznymi wydarzeniami.

Grójeccy dzielnicowi wychodząc naprzeciw wymienionym problemom w trakcie spotkań z przedszkolakami oraz dziećmi z najmłodszych klas rozmawiają o tym jak unikać zagrożeń na drodze, w domu, na podwórku oraz jak niebezpieczne mogą być spotkania z nieznajomymi. O prawidłowym poruszaniu się drodze najmłodszym przypomina również Zebra mówiąc - "Kierowco! Nie polujemy na zebrach", podczas spaceru w przedszkolu.

/AW

Powrót na górę strony