Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci w szkołach o bezpieczeństwie

Data publikacji 17.09.2018

Grójeccy policjanci organizują spotkania w szkołach, podczas których rozmawiają z uczniami o bezpieczeństwie na drogach i w domach. Zajęcia odbywają się również na drogach.

Zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta i powiatu, a w szczególności dzieci i młodzieży, to bardzo ważny element, na który policjanci zwracają uwagę nie tylko walcząc z przestępstwami, ale także prowadząc działania wyprzedzające, czyli profilaktykę. Funkcjonariusze organizują w szkołach pogadanki z dziećmi i młodzieżą na tematy związane z bezpieczeństwem, nie tylko na drodze ale również w domu.

Spotkania organizowane są w szkołach, w Grójcu i na terenie powiatu. W ostatnich dniach tego rodzaju spotkania odbyły się w Szkole Podstawowej w Lesznowoli, Sielcu i w Grójcu.

W Lesznowoli Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego, przeprowadził zajęcia z zakresu ruchu drogowego. Podczas zajęć przypomniano dzieciom zasady bezpiecznego korzystania z przejść dla pieszych oraz rozdano dzieciom klas 1 - 3 elementy odblaskowe.

W szkołach na terenie powiatu dzielnicowi z Goszczyna i Grójca, poza zagadnieniami dotyczącymi bezpieczeństwa na drodze, przypomniał również dzieciom o zachowaniu bezpieczeństwa w kontaktach z osobami obcymi oraz o bezpieczeństwie w Internecie.

/AW

 

Powrót na górę strony