Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowa rozdała odblaski

Data publikacji 14.09.2018

Dzielnicowa z grójeckiej komendy rozdała odblaski w Zespole Szkół Specjalnych w Grójcu. Elementy odblaskowe trafiły już do wszystkich uczniów tej szkoły. Działania funkcjonariusza zostały zainicjowane w ramach prowadzonych akcji „Bezpieczna droga do szkoły" i "Dzielnicowy bliżej nas".

Elementy odblaskowe stosowane w różnej formie tj. zawieszki, opaski, kamizelki, zwiększają szansę pieszego na uniknięcie potrącenia. Dlatego tak ważnym jest,aby każdy pieszy czy rowerzysta posiadał jakikolwiek odblask. Znacząco poprawia to widoczność i zdecydowanie wpływa na poprawę ich bezpieczeństwa.

Z myślą o dzieciach i młodzieży, które często zmuszone są korzystać ze słabo lub nieoświetlonego pobocza lub jezdni, zwłaszcza  porą jesienno-zimową kiedy szybko zapada zmierzch, dzielnicowa asp. sztab. Ewelina Kozdruj z grójeckiej komendy z własnej inicjatywy pozyskała i przekazała odblaski uczniom Zespołu Szkół Specjalnych w Grójcu.

Policjantka przy okazji spotkania w szkole przypomniała jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze, jak należy zachowywać się w szkole wobec rówieśników oraz rozsądnie korzystać z internetu.

/AW

Powrót na górę strony