Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grójeccy policjanci na festynie rodzinnym

Data publikacji 12.09.2018

Podczas weekendu grójeccy policjanci odwiedzili uczestników festynu rodzinnego zorganizowanego dla rodzin pracowników Faurecia. Podczas imprezy rozmawiano z mieszkańcami o bezpieczeństwie w miejscu zamieszkania oraz bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Były również atrakcje dla dzieci.

W ubiegłą sobotę policjanci z grójeckiej komendy uczestniczyli w pikniku rodzinnym zorganizowanym przez Zakład Faurecia Grójec. W trakcie imprezy można było poznać pracę policjantów oraz zobaczyć ich sprzęt służbowy, radiowóz i motocykle. Dzięki dzielnicowym, sierż. Karinie Jarzębskiej i st. asp. Jarosławowi Podsiadłemu na najmłodszych czekały malowanki i krzyżówki z zakresu ruchu drogowego, za poprawne ich uzupełnienie czekały nagrody. Starsze dzieci mogły skorzystać z symulatora jazdy motocyklem.
Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas drogi do szkoły oraz podstawowych zasadach ruchu drogowego. Informowali o noszeniu odblasków, które na co dzień dbają o widoczność na drodze. Dzięki wizycie Policji, każdy uczestnik festynu mógł wcielić się w rolę stróża prawa i usiąść za kierownicą radiowozu. Kolejną zabawą jaka przygotowali dzielnicowi było odbijanie odcisków palców.
Koniec wakacji to czas kiedy policjanci zwracają szczególną uwagę na bezpieczeństwo na drodze. Wzmożony ruch samochodów i zaplanowane powroty do szkoły powodują, iż funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów drogowych. 

/AW

Powrót na górę strony