Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania prewencyjne wareckich policjantów podczas projektu „Seniorada”

Data publikacji 29.06.2018

Policjanci, w tym dzielnicowa z promowała zasady bezpieczeństwa podczas imprezy plenerowej zorganizowanej na kompleksie sportowo - rekreacyjnym w Warce. W spotkaniu wzięło udział ponad 400 seniorów. Funkcjonariusze rozmawiali z nimi o zagrożeniach, na jakie narażone mogą być osoby starsze, zwłaszcza o oszustwach metodami na "wnuczka" czy "policjanta".

Dzielnicowa mł. asp. Aneta Ścisłowska z Komisariatu Policji w Warce włączyła się w projekt pn. "Seniorada" organizowany corocznie przez miejscowe Stowarzyszenie W.A.R.K.A.. Celem przedsięwzięcia było sprawdzenie możliwości seniorów, stymulacja do dobrej sprawności fizycznej oraz integracja przedstawicieli różnych grup typu stowarzyszeń, związków, klubów.

Mając na uwadze bezpieczeństwo osób starszych funkcjonariusze podczas trwania imprezy rozmawiali ze starszymi mieszkańcami między innymi o zagrożeniach - zwłaszcza o tym, jak nie paść ofiarą oszustwa na tzw. wnuczka czy policjanta. Policjanci rozdawali też ulotki prewencyjne, zwracając przy tym uwagę na to, aby nigdy nie przekazywać swoich pieniędzy obcym osobom, nigdy nie dzwonić na numery wskazane przez rozmówcę telefonicznego.

/AW

Powrót na górę strony