Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

PRZEDWAKACYJNE POGADANKI O BEZPIECZEŃSTWIE

Data publikacji 21.06.2018

W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” grójeccy dzielnicowi odwiedzają szkoły, gdzie przypominają dzieciom i młodzieży o zachowaniu zdrowego rozsądku nad wodą i podstawowych zasadach bezpieczeństwa w trakcie wakacyjnego wypoczynku.

Już od jutra nastąpi najprzyjemniejszy czas dla uczniów – wakacje. W tym okresie szczególnie dzieci i młodzież nie mogą zapominać o zachowaniu zdrowego rozsądku oraz zasadach bezpieczeństwa. Dlatego, jak co roku, grójeccy policjanci tuż przed wakacjami uczestniczą w szkolnych spotkaniach przypominając uczniom o elementarnych zasadach bezpiecznego zachowania min. nad wodą.

W ostatnich dniach mundurowi odwiedzili szkoły w Grójcu, Bikówku, Belsku Dużym, Nowym Mieście nad Pilicą i Brzostowcu, policjanci zorganizowali pogadanki o bezpiecznym wypoczynku. Uczniowie dowiedzieli się m.in. jakie są najczęstsze przyczyny utonięć, w jakich miejscach można się kąpać, gdzie i kiedy nie wolno wchodzić do wody. Jak bezpiecznie korzystać z jazdy na rowerze oraz w  jakie elementy powinien być wyposażony rower. Dodatkowo poruszony został temat bezpieczeństwa na szlakach turystycznych. 

Powrót na górę strony