Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skuteczna walka z ogniem. Strażacy szkolili policjantów i pracowników policji

Data publikacji 21.06.2018

Grójeccy strażacy szkolili policjantów oaz pracowników cywilnych. Funkcjonariusze zdobywali wiedzę i praktykę, aby w realnych sytuacjach wiedzieć jak najskuteczniej stłumić pożar zanim przybędą wyspecjalizowane służby. To istotne zagadnienia, które przy zdarzeniach mogą decydować o ludzkim życiu.

Dobra współpraca służb realizujących zadania na rzecz bezpieczeństwa, gwarantuje skuteczność działań i jest niezbędna podczas codziennej służby. Policjanci oraz strażacy nieustannie współpracują podczas różnego rodzaju interwencji, zarówno podczas wypadków na drogach, pożarów oraz zabezpieczania niebezpiecznych miejsc. W sytuacjach zagrożenia liczy się czas, szybkość działania i precyzja, dlatego ważne jest, aby na miejscu nie zastanawiać się, tylko od razu przystępować do działania.

W środę 20 czerwca br. strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu przeprowadzili szkolenie dla policjantów i cywili pracujących w Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu. Strażacy przybliżyli tajniki swojej służby, opowiedzieli o możliwościach, które mogą wykorzystać policjanci podczas swojej służby i pokazali uczestnikom szkolenia, jak za pomocą gaśnic samochodowych najlepiej ugasić płonące auto lub stłumić ogień do czasu przybycia na miejsce wyspecjalizowanych służb. Wszyscy mieli możliwość użycia gaśnicy w realnych warunkach.

/AW

Powrót na górę strony