Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejni nietrzeźwi kierujący

Data publikacji 15.06.2018

Przez ostatnie dwa policjanci z Grójca zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich kierował samochodem ciężarowym na drodze krajowej mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci wydziału ruchu drogowego pierwszą z kierujących zatrzymali do kontroli drogowej chwilę po północy 14 czerwca w Pniewach, 37-letnia kobieta jechała fiatem posiadając ponad 1,80 promila w wydychanym powietrzu.

Kilka godzin później w Witalówce, również na krajowej 50-siątce obywatel Białorusi kierował ciągnikiem siodłowym Reanult z naczepą. Badanie wykazało ponad 2 promile.

Po następnych kilku godzinach, przed godz. 15 w Grójcu zatrzymano kierowcę tira man, za kierowanie w stanie nietrzeźwości tj. 1,80 promila w wydychanym powietrzu.

Kolejnego nietrzeźwego zatrzymała patrolówka w Złotej Górze, 35-letni mieszkaniec powiatu płockiego kierował ciągnikiem rolniczym znajdując sie pod wpływem 0,70 promila.

Policjanci apelują do kierowców, aby w razie potrzeby korzystali z innego środka transportu – komunikacji miejskiej, taksówki, poprosili znajomego o transport, ale nie siadali za kółkiem pod wpływem alkoholu. Osoby, które siadają za kółkiem po kieliszku cechuje skrajny brak wyobraźni, lekkomyślność oraz nieodpowiedzialność, gdyż stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych użytkowników dróg.
 
Kierowco pamiętaj! Piłeś – Nie jedź!

Oprócz konsekwencji prawnych, utraty prawa jazdy nawet na 10 lat, wysokich kar finansowych, poczucia winy możesz stracić coś najcenniejszego – własne życie. Od Ciebie zależy także bezpieczeństwo, życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwól, by przez swój nieodpowiedzialny krok komuś stała się krzywda.

/AW

Powrót na górę strony